Екотури
Останнім часом екотуризм стає все більш популярним. Всі втомилися від ізоляції, яку несуть в собі блага цивілізації. Багато хто не усвідомлює цього, але втомилися всі – звідси хвороби. Найголовніша відмінна риса екотуризму – занурення людини в красу і чистоту природи, а також в самобутність того краю, де проходить екологічна подорож.
Екотуризм передбачає дбайливе ставлення до природи, сприяє її охороні і підвищує екологічну культуру мандрівників. З іншого боку екотуризм знаходиться десь посередині між звичними видами туризму і екстримом. У екотуризму немає ризику, а ось відчуття великої пригоди максимальне. Жити в незвичних місцях і умовах, пити чисту воду з джерел, купатися в гірських річках і водоспадах.
Популярний серед жителів великих міст – сільський або агротуризм. Такий відпочинок часто поєднують з навчанням землеробства, можливістю збору ягід та грибів в лісах.
Місця для екотуризма в Європі: Фінляндія (водний екотуризм), Ісландія (унікальні гарячі гейзери, різноманітна флора і фауна), Хорватія (національні парки Плитвицькі озера і Крка), Шотландія (унікальні природні ландшафти), Норвегія (сафарі на китів, крабів, тюленів), Швеція (водний туризм), Ірландія, Нова Зеландія (фйорди, пляжі, вулкани). Місця для екотуризма в екзотичних країнах: пустеля Гобі, Тібетські гори, джунглі Коста-Ріки, Танзанія, Гімалаї та ін.
Екотуризм дуже популярний в екзотичних країнах, але і в Україні можна знайти затишні куточки природи – Карпати, Крим, Полтавщина, Херсон, Поділля.
Екотуризм – популярний напрям міжнародного туризму, що об’єднує в собі елементи екстремального туризму і прогулянки. Зайняття екологічним туризмом не вимагає від мандрівників особливої спортивної підготовки. Екомаршрути по воді, горам і лісам може пройти навіть екотурист початківець.